Video Kategorije

Automobili (6 Video) |  Crtani filmovi (50 Video) |  Film & Animacije (62 Video) |  Historija (31 Video) |  Humor (160 Video) |  Islam (52 Video) |  Nadrealisti (23 Video) |  Narodna muzika (55 Video) |  Novogodišnji RTV Cazin (69 Video) |  Reklame (14 Video) |  Sevdalinka (17 Video) |  Sport (27 Video) |  Stijena (40 Video) |  Vijesti & Politika (39 Video) |  Zabavna muzika (103 Video)

JovanovicČedomir Jovanović, predsjednik srbijanske Liberalno-demokratske partije, rekao je na sjednici Glavnog odbora te stranke da je Republika Srpska genocidna tvorevina i da je nastala na genocidu.

„Republika Srpska je nastala na genocidu. Na srebreničkom genocidu. Na etničkom čišćenju nezabilježenom u Europi posle Drugog svjetskog rata“, rekao je Jovanović, nakon čega je uslijedio aplauz prisutnih.

Jovanović je svjestan da svojim kritičkim stavovima ne nailazi na opće odobravanje u Srbiji.

„Tačno je da 70 posto Srbije mene mrzi više nego Italija onog kapetana kukavicu. I zbog toga ja nisam sretan. I to je sudbina i LDP-a“, rekao je Jovanović.

Nakon ovog govora uslijedila je lavina reakcija, kako u Srbiji, tako i u RS-u.

Organizacija porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila Republike Srpske podnijeće nadležnom sudu u Beogradu tužbu protiv lidera LDP-a Čedomira Јovanovića, jer je tvrdnjom da je svojom tvrdnjom uvrijedio “sve srpske žrtve iz Drugog svjetskog i Odbrambeno-otadžbinskog rata”, javila je RTRS.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

IZVOR: bh-news